POS-displayer

Fånga kundernas uppmärksamhet med POS-displayer.

Beräkna ditt pris

?
?
Beräkna
1 st.2 st.5 st.7 st.10 st.25 st.50 st.
Display 1 38 x 181 x 31 cm 1 87142 36543 83944 82246 297413 672425 9644
Display 2 42 x 166 x 38 cm 1 87142 36343 83544 81446 287413 649425 9174
Display 3 45,5 x 164 x 43 cm 1 87142 36343 83544 81446 287413 649425 9174
Display 4 44 x 123 x 32 cm 1 68241 98342 88543 48744 38948 902416 4264
Display 5 59 x 170 x 30 cm 1 58541 78842 40442 81343 42446 492411 6044
Display, Dumpbin 38 x 117 cm 1 69542 01042 94943 57844 52249 232417 0844
Resväska, small 32 x 22,5 cm 96741 07041 38241 58941 90043 45846 0564
Resväska, large 44 x 31 cm 1 06641 27041 88642 29442 90645 975411 0884
Vad betyder 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ?
Priserna är exkl. moms, frakt, adm. avgift, miljötillägg och emballageavgift (3,95 %, min. 85 SEK, maks. 1 150 SEK).
Produktionstid:
16 vardagar ?
Frakt:
Priset beror på volym och vikt. ?
Klicka direkt på priset för att beställa

POS-displayer

  • Välj mellan 6 standard POS-displayer – eller få en skräddarsydd lösning designad
  • POS-displayer tillverkade av hållbar wellpapp
  • Populär koffertask för presentation och förvaring

POS-material (Point of Sale) är idealiska för att presentera och framhäva dina produkter på ett effektivt och professionellt sätt. De är ett mycket effektivt verktyg för marknadsföring och kampanjer, vilket gör dem väl lämpade för användning i butiker, på mässor, i showrooms och mycket mer.

Vi erbjuder även utveckling av unika POS-material som är anpassade efter dina specifika behov. För förfrågningar, vänligen kontakta oss på info@scandinavianprintgroup.se.

POS-displayer för detaljhandel, mässor och evenemang

POS-displayer (Point of Sale-displayer) används för att skapa synlighet kring produkter i butiker, på mässor och vid evenemang. En väl utformad POS-display kan lyfta fram utvalda produkter och presentera dem tydligt för kunderna.

Vad är POS-displayer?
POS-displayer är specialtillverkade displayer av papp som är utformade för att presentera och lyfta fram produkter. Displayerna kan bland annat placeras nära kassor eller på andra strategiska platser i butiken där produkterna ska exponeras.

Fördelar med POS-displayer

  • Synlighet: En POS-display kan bidra till att göra utvalda produkter mer synliga i butiken och kan exempelvis användas vid produktlanseringar och kampanjer.
  • Placering nära köptillfället: POS-displayer kan placeras vid kassan eller på andra platser där kunder fattar sina köpbeslut och göra utvalda produkter lättillgängliga.
  • Varumärkesprofilering: En individuellt utformad display kan anpassas till företagets visuella identitet och skapa en sammanhängande presentation av produkter och varumärke.
  • Flexibilitet: POS-displayer kan anpassas efter olika produkter, kampanjer och användningsområden. De kan exempelvis användas vid produktlanseringar, särskilda kampanjer eller tematiserade presentationer i butiken.

Typer av POS-displayer
Våra golvdisplayer erbjuds i olika former och storlekar och kan anpassas till många olika typer av produkter. De kan bland annat användas för presentation av snacks, drycker och skönhetsprodukter.

Elegant koffert

Koffertar utformade med fokus på både uttryck och funktionalitet – med inspiration från våra traditionella askar.

Designen omfattar stansade hål och praktiska handtag som gör det möjligt att omvandla asken till en funktionell koffert. Koffertarna kan användas både för presentation och transport, exempelvis på mässor, vid evenemang eller för förvaring.

Frågor och svar

Mallar

Rekommendation: Använd våra mallar
Då slipper du för allt krångel med beskärning, dokumentstorlekar och liknande när du utformar din trycksak.

Slutformat är det slutliga formatet. Designformat anges inkl. beskärning på alla sidor.

Trycksak Slutformat Exempel Ladde ned
Display 1 38 x 181 x 31 cm Ladda ner
Display 2 42 x 166 x 38 cm Ladda ner
Display 3 45,5 x 164 x 43 cm Ladda ner
Display 4 44 x 123 x 32 cm Ladda ner
Display 5 59 x 170 x 30 cm Ladda ner
Display, dumpbin 38 x 117 cm Ladda ner
Väska, small 32 x 22,5 cm Ladda ner
Väska, large 44 x 31 cm Ladda ner

Gratis verktyg
Kom ihåg att vi tillhandahåller över 15 miljoner foton och 950 kreativa layouter ?

Vill du att vi ska hjälpa dig med din layout?

.

Loading ...

Din inköpskorg

Ekspres gebyr:
Pris totalt:
: exkl. moms
Samlet rabat:
Korg